IMPLANT TEDAVİSİ

KLİNİĞİMİZ

Gelişmiş sağlık teknolojileri ile donatılmış olan Özel Eliz Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği,tarihi yarımadada, ulaşım kanallarının hemen merkezinde yer alıyor.  300 Metrakarelik geniş ferah steril ve merkezi mekânında faaliyet göstermektedir.

DAHA HİJYENİK

Implant tedavisinin başarısında cerrahi müdahalenin yapıldığı ortam da çok önemlidir.Elizdiş bu yüzden ,implant müdahaleleriniz steril ve temiz bir ortamda, sadece implant işlemi için ayrılmış özel odada yapılmaktadır.

UZMAN HEKİM

İmplant tedavisinde emin ellerdesiniz: Dt. Furkan Başak, uzmanlığını Fransa’da Strasbroug Üniversitesinde, Implant Cerrahisi üzerine yaptı. Hastalarımızın güvenli ellerde olduğunu bilmek, bizim için her şeyin önünde!

1. SINIF IMPLANT

Sizin sağlığınızı en az sizin kadar önemsiyoruz. Bu yüzden diğer tüm malzemelerimizde olduğu gibi, Implant’da Biodenta,3i, Straumann gibi sadece birinci sınıf malzeme kullanmaktayız.

BİZE ULAŞIN

Eliz Diş Kliniği
Millet Cad. Koyuncu Sok. No: 20/A Çapa – Fatih / İstanbul
+90 212 585 05 80
info@elizdis.com

Belçika İrtibat Bürosu

Esthebel Stalenstraat 145, 3600 Genk Belçika
+32 483 00 53 83
www.esthebel.be
a.gectan@gmail.com

Sıkça Sorulan Sorular

Diş eksikliklerinde üzerine protez yapmak için kullanılan titanyum vida sistemidir. Çene kemiğine yerleştirilen dental implantlar diş kökü gibi görev yaparlar.

Bir veya daha çok diş eksikliği, çenedeki boşluğun yanındaki dişlerin köprü yapmak için kesilmesinin istenmediği durumlar,

Çenenin en arkasında ki dişin olmadığı ve dolayısıyla köprü yapılamayan durumlar,

Tamamen dişsiz çenelerde total protez (damak) kullanılmasının mümkün olmadığı veya hasta tarafından istenmediği durumlarda.

Total ve kısmi dişsizliğin giderilmesi,

Takıp çıkarılan protezler yerine sabit protez seçeneği,

Tek diş eksikliğinin komşu sağlam dişlere zarar vermeden giderilmesi.

Buluğ çağ dönemini bitirmiş erişkinlere,

Genel sağlık durumu uygun olanlara,

Diyabet hastalığı olsa bile kontrol altında olanlara,

Çene kemiği yapısı uygun kalite ve miktarda olanlara ya da yeterli miktara ulaştırabilecek potansiyelde sağlıklı kemik yapısına sahip hastalara hem de üst yaş sınırlaması olmadan uygulanabilir.

Lokal anestezi altında, bölge uyuşturularak yapılan operasyonlar ağrısızdır. Gerekli ilaçların alınması, işlem sonrasında antiseptik gargaraların kullanılması ve iyi bir ağız bakımıyla iyileşme süresi atlatılır.

Yanakta hafif şişlik veya renk değişiklikleri bazen olablir. Ancak ilk 24 saat yapılan soğuk tampon uygulamasıyla ödem hızlıca dağılır. Şiddetli ağrılar görülmez, önerilen ağrı kesici ilaçlar ilk gün oluşabilecek ağrıyı kolaylıkla kontrol altına almakta yeterlidir.

3 D Tomografi görüntüleme cihazımız ile hastamızın çene kemiğinin ölçümü yapılıyor. Çene kemiğinin uygunluğu durumunda aynı gün implant operasyonu yapılıyor. İmplant sayısına göre bir kaç haftayı bulabilir fakat nihai olarak hastamızı dişsiz olarak göndermiyoruz. Bir kaç ay sonra hastamızı son kontrolleri için kliniğimize davet ediyoruz ve sonrasında dişler sabitlenerek tedaviyi sonlandırıyoruz. Çene kemiğinin yeterli olmadığı durumlarda kemik tozu gibi materyaller eklenir bundan dolayı implant tedavi süresi 6 aya kadar uzayabilir.

Dental Tomografi ile elde edilen görüntüler bilgisayar ortamında robotik çene görüntüleri haline dönüştürülür. Robotik çene görünütüsü üzerinde sanal implant uygulaması gerçekleştirilir. Sanal olarak yerleştirilen implantların hasta ağzına yansıtılabilmesi için kişiye özel implant kılavuz hazırlanır. Hazırlanmış olan cerrahi kılavuzlar yardımıyla implantların ideal pozisyonda yerleştirilmesinin önemi, protezlerin yapısı esnasında ortaya çıkar. Hastalar kliniğimize sağlıklı dişlerle çiğneme yapabilmek ve gülümseyebilmek için gelirler. Bunun sağlanabilmesi için çene kemiği içine yerleştirilen implantların pozisyonları ideal bir protez yapımı için çok önemlidir. Ancak doğru pozisyon ve açıda yerleştirilmiş implant üzerine çiğneme fonksiyonunu ve estetiği tam olarak iade edebilen protezler yapılabilir. Bu sayede sağlıklı dişeti ile bütünleşmiş, doğal görünümlü protezlere ulaşabilir.

Cerrahi kılavuzlar implantların doğru pozisyonda yerleştirilmesinin yanı sıra cerrahi işlemin dikişsiz olarak yapılabilmesini de sağlar. Bu teknikle cerrahi işlem süresi minimuma iner ve cerrahi sonrası dişeti iyileşmesi çok kısa sürede gerçekleşir. Aynı zamanda çoklu implant uygulamaları tek seansta yapılabilir. Alt-üst çene tümden dişsiz ağızlarda bile minimum 14 adet implant yerleştirilmesine rağmen operasyon sonrası görülebilen yüzde şişlik, ağrı oluşmaz. Hasta bir sonra ki gün normal hayatına devam eder.

Sağlıklı, neşeli bir gülüş için, Gülüşünüzü yeniden tasarlıyoruz