Estetik Diş Hekimliği

Beyazlatma (Bleaching):

Beyazlatma, diş taşı temizliği ile sağlıklı ve doğal rengine kavuşan dişlerin yapısal olarak daha beyaz hale getirilmesine yarayan işlemdir. Beyazlatma işlemi diştaşı temizliğinden sonra uygulanır. Bu işlem klinikte hekim tarafından uygulandıktan sonra hasta tarafından evde de pekiştirme işlemi yapılması tavsiye edilir.

Zirkonyum:

Porselen kaplama ve köprülerin altyapısını oluşturan, ışığı geçirme özelliğine sahip beyaz bir malzemedir. Klasik metal altyapılı kaplamalarda görülen matlık ve dişetinde oluşabilen morluklar zirkonyum sayesinde görülmemektedir. Zirkonyum çok dayanıklı bir malzeme olup her bölgede kullanılabilmektedir.

Empress:

Sıkıştırılmış ve güçlendirilmiş porselen diye tanımlayabileceğimiz empress günümüz diş hekimliğinde kaplama yapımında kullanılan en estetik materyaldir.Yüksek ışık geçirgenliği ve şeffaflığı sayesinde diş doğal görünümüne en yakın sonucu veren mükemmel estetiği sağlamaktadır.

Porselen Lamina:

Yaprak porselen veya tırnak porselen olarak da bilinen Porselen Laminalar günümüz diş hekimliğinde sağlıklı diş dokusuna en az müdahale edilerek uygulanan bir tedavidir. Dişlerde olabilen aralık ve çapraşıklıkları düzeltmeye, hafif kırılmış dişleri restore etmeye, şekil ve renk bozukluğuna bağlı estetik kaygıları gidermekte oldukça başarılıdır.

Pembe Estetik:

Ağız sağlığı ve estetiğinde sadece dişler değil dişetleri de sağlık ve önemli bir unsurdur. Dişetlerinde oluşabilen renkleşmeler ve çekilmeler cerrahi veya protez uygulamalarıyla tedavi edilebilmektedir.

Sağlıklı, neşeli bir gülüş için, Gülüşünüzü yeniden tasarlıyoruz